Helyszíni bírság felülvizsgálati kérelem
Ha a hatóság úgy folytatta le az eljárást, hogy nem hallgatták meg és bírsággal sújtották, vagy intézkedést alkalmaztak, akkor 8 napon belül, írásban kérheti, hogy hallgassák meg. A meghallgatáson előadhatja, hogy miért nem ért egyet a bírsággal.
Tárgyalás tartása iránti kérelem
Ha a szabálysértés miatt bíróság járt el, és nem tartott tárgyalást, akkor nem fellebbezhet a döntés ellen (!), de 8 napon belül tárgyalás megtartását kérheti. A tárgyaláson előadhatja, hogy miért nem ért egyet a bíróság döntésével. A tárgyalás alapján hozott döntés ellen 8 napon belül fellebbezhet. (lásd: Fellebbezés a bíróság döntése ellen kérelem)
Részletfizetés, vagy halasztás iránti kérelem
Egyszer lehet kérni, hogy a bírságot hat havi részletekben, vagy csak hat hónappal később kelljen befizetni.
Ha a hatóság anélkül hozott döntés, hogy meghallgatták volna, akkor először meghallgatást kell kérni, ez az első “jogorvoslati kérelem”. (meghallgatási kérelem mintát is talál az oldalon) Ha a hatóság úgy döntött, hogy előtte meghallgattak, akkor az ügyet lezáró, érdemi döntéssel szemben, a hatóságnál, a határozat közlésétől számított 8 napon belül kifogást lehet benyújtani.
Fellebbezés a bíróság döntése ellen
Ha a szabálysértés miatt bíróság járt el, és nem tartott tárgyalást, akkor 8 napon belül tárgyalás megtartását kérheti. A tárgyalás alapján hozott döntés ellen 8 napon belül fellebbezhet.
Átváltoztatás kizártsága iránti igazolás
Ha nem fizette be a helyszíni bírságot és nem is dolgozta le közérdekű munkával, akkor a bíróság a bírságot börtön büntetéssé (fogházban letöltendő) változtatja át. Néhány esetben, azonban nincs helye átváltoztatásnak. (ezeket az eseteket lásd a minta dokumentumban)
A méltányossági kérelemben kérheti a büntetés mérséklését vagy elengedését. Ezt a kérelmet a pénzbírságot kiszabó határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül, egyéb büntetés (kiszabott közérdekű munka vagy szabálysértési elzárás) esetén a végrehajtás megkezdéséig lehet előterjeszteni. Méltányossági kérelmet egy ügyben egy alkalommal lehet előterjeszteni. Olyan esetekben érdemes méltányossági kérelmet benyújtani, ha olyan körülmény merült fel a döntés jogerőre emelkedését követően, ami az ügy elbírálása során nem állt fenn, vaqy a hatóság nem tudott róla. (lásd részletesebb minta a dokumentumban)